Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 14.07.2020 - 18:18:17   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Vrhněte se do víru dokumentů na Prima ZOOM ve 38. týdnu

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 16.09.2018


Vyberte si, co vás baví – nejširší nabídka žánrů a skutečné příběhy ze života. To všechno najdete na Prima ZOOM. Dokumentární skvosty pro vás: ukážeme vám Krásy Jižního Tyrolska nebo Amerika z ptačí perspektivy; vezmeme vás na Castrův tajný útes; provedeme vás světem záhad v seriálu Země: Území záhad a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

17. 9., 20.00 – Krásy Jižního Tyrolska (Dolomity)

Dechberoucí krajina, mírné slunečné klima, pohnuté dějiny na křižovatce dvou kultur, velkorysá pohostinnost a vynikající kuchyně, živé tradice v řemeslech, hudbě, umění i architektuře – Jižní Tyrolsko vás uchvátí rozmanitostí a jedinečnou směsí alpských zvyků a středomořských chutí. Nejseverněji položená provincie Itálie leží na jihu od Alp a patří k nejpopulárnějším turistickým destinacím v Evropě. Najdete zde majestátní vysokohorské prostředí Dolomitů, bohaté louky nejvýše položených evropských pastvin, lákavé vinice na březích jezer, živé regionální centrum Bolzano nebo půvabné městečko Merano. Na jaře vás ohromí sady kvetoucích jabloní, v létě se z tohoto místa stává ráj všech pěších turistů, na podzim zraje bohatá úroda vinných hroznů a kaštanů a v zimě se Jižní Tyrolsko stává vysněným cílem lyžařů a milovníků pohádkově zasněžené krajiny. Poznejte všechny Krásy Jižního Tyrolska ve stejnojmenném seriálu.


17. 9., 21.00 – Amerika z ptačí perspektivy (Pobřeží Maine)

Připravte se na neuvěřitelný výlet vysoko nad legendárními přírodními symboly Spojených států amerických. Dokumentární seriál Amerika z ptačí perspektivy představuje nejrozmanitější krajinu na světě, a přitom odhaluje všechna její bohatství.


19. 9., 20.00 – Obři doby ledové (Území tygra šavlozubého)

Profesorka Alice Robertsová se vydala na cestu o 400 tisíc let zpátky v čase po stopách obrů doby ledové. Ve třech epizodách mini série z produkce britské BBC se nejprve odváží do země krvelačných šavlozubců – na území dnešní Severní Ameriky. V době ledové to byla země pokrytá vrstvou ledu, která byla tlustá až tři kilometry. Vysoko v jeskyni Grand kaňonu Alice objevuje mumifikovaný exkrement pravěkého předchůdce lenochoda o velikosti medvěda grizzlyho. Roztomilý chlupáč se musel mít na pozoru před šavlozubou šelmou smilodonem se skoro dvaceticentimetrovými tesáky. Alice se nenechá zastrašit a pokračuje dál na území jeskynního medvěda, který patřil k největším šelmám v Evropě a na Sibiři. V Jižních Karpatech se dostává do jeskyně plné důkazů o tom, že tady proběhl hrozivý boj na život a na smrt: když se jeskynní medvěd střetl s jeskynním lvem. Nakonec Alice hledá odpověď na otázku, co zahubilo mamuty a srstnaté nosorožce.


20. 9., 20.00 – Hitlerův národ (Konformita)

Jak je možné, že se Adolf Hitler mohl spolehnout na německou veřejnost dokonce i tváří v tvář nevyslovitelnému utrpení a neodvratné zkáze? Napínavý dvoudílný film nahlíží do pozadí Hitlerovy moci na začátku i ke konci jeho diktatury. Individuální životní příběhy, osobní dokumenty, deníky, dopisy a fotografie přibližují, jak to vypadalo a chodilo za Hitlerova režimu. Fascinující snímek vysvětluje, proč německá veřejnost vyjadřovala svému vůdci takřka neuvěřitelnou loajalitu a slepou podporu navzdory všemu.


20. 9., 23.00 – Tygr na útěku

Kumal je mladý tygr indický, kterého jiný samec vyhnal z teritoria zděděném po otci. Tento film zachycuje příběh o velkolepém putování a dobrodružném dospívání v divočině střední Indie. Kumalovi ubývá čas i místo. Aby mohl pokračovat jeho rod, musí si najít nové území a družku. Místní vesničané mu však nedají pokoj a kvůli chabým loveckým schopnostem mu hrozí smrt hladem. Jestli se rychle nepřízpusobí novému životu, brzy o něj přijde.


21. 9., 20.00 – V hlubinách oceánu (Ztracený svět Tichého oceánu)

Mořští biologové si stále lámou hlavu, jací tvorové se dodnes ukrývají v hlubinách oceánů. Tato těžko přístupná místa našeho světa zůstávají záhadou dokonce i v 21. století. Podmínky se různí a většinou závisí hlavně na hloubce. Tvůrci tohoto seriálu se vydali na fascinující a doslova dechberoucí průzkum hluboko pod hladinou a pořídili vzácné, dosud nevídané záběry. Vědci se z nich pokusí odhalit aspoň jedno nebo dvě tajemství.


21. 9., 21.00 – Castrův tajný útes

Kuba je už přes padesát let v nucené politické izolaci. Důsledkem toho se u pobřeží nečekaně vytvořila zvláštní mořská rezervace – rozsáhlá soustava korálových útesů známá pod jménem Jardines de la Reina. Panenské životní prostředí, které Fidel Castro kdysi využíval pro soukromé potápění, je dnes polozapomenuté a naprosto nedotčené. Ale vzhledem k tomu, že se nedávno zlepšily diplomatické vztahy mezi Kubou a Spojenými státy americkými, jak dlouho ještě tento karibský ráj přežije v nezměněné podobě?
21. 9. 22.00 a 22.30 – Země: Území záhad (Kailás: Posvátná tibetská hora; Tunguský meteorit)
Země je plná hádanek a tajemství, které se moderní člověk snaží rozluštit a odhalit. Každý rok se objeví nějaký nový, překvapivý otazník. Dochází k odkrývání unikátních archeologických památek, objevům dosud neznámých druhů zvířat nebo rostlin. Mýty o starověkých národech a zmizelých civilizacích ožívají přímo před našima zvědavýma očima. Dobrodruzi mapují oblasti, pro které vědci používají výraz „neobvyklé“. Co se před námi ještě snaží skrývat jediná planeta sluneční soustavy, na které existuje život? Na tuto otázku se snaží odpovědět seriál Země: Území záhad.


22. 9., 20.00 – Záhady deštného pralesa

Ostrov Barro Colorado, který leží v Panamském průplavu, je plný záhad. Některé se týkají rozmanitých druhů místních živočichů. Jiné souvisí přímo se samotným ostrovem. Každý rok sem sjíždějí stovky vědců a studentů, aby odhalili tajemství deštného pralesa. Ale tento rok je všechno úplně jinak. Na ostrov udeřila sucha, a nikdo neví proč. Sledujte práci výzkumných týmů, které bádají a experimentují uprostřed nedotčené přírody, a hlavně se snaží zjistit, kam se poděl déšť a kdy se zase vrátí.


22. 9., 22.00 – Ztracení králové Teotihuacánu

Před dvěma tisíci lety byl Teotihuacán jedním z největších měst světa. Vzkvétající metropole ležela nedaleko místa, kde dnes stojí Mexico City. Ale jenom o pár set let později zůstala úplně opuštěna. Kdo vystavěl toto překrásné město s velikánskými pyramidami? Dokument představuje mezinárodní tým vědců, kteří věří, že se jim konečně podařilo najít odpověď na tuto otázku. To, co objevili, by dokonce mohlo vysvětlit, k čemu sloužily záhadné pyramidy Teotihuacánu.


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


nové premiérové bloky 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Příběhy civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a technikyMgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
14.09.2018 • Motoristický víkend na Eurosportu 2: Karel Hanika a Ondřej Ježek na 24 hodin Bol d’Or, Jakub Smrž v MS superbiků
14.09.2018 • Dá Ronaldo konečně gól za Juventus? Fotbalový víkend a nejlepší světové ligy sledujte na DIGI TV
10.09.2018 • Pojďte ve 37. týdnu s Prima ZOOM do světa
08.09.2018 • Babí léto ve znamení lokálních kuchařských show
07.09.2018 • Adam Ondra je hvězdou Mistrovství světa ve sportovním lezení
04.09.2018 • Sledujte ty nejlepší evropské fotbalisty exkluzivně na stanicích Sport1 a Sport2 - startuje nová Liga národů

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist