Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 23.06.2024 - 09:52:31   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Technika | Články
 

Seznamte se: Satelitní přijímač Kaon KSC570 - 2.část

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 02.10.2003


Druhou částí pokračujeme v testu levnějšího receiver Kaon KSC 570. Po úvodním popisu a základních technických dat přijde na řadu vnější popis a popis dálkového ovladače.Vnější popis:

Po vybalení z pestré krabice, na které jsou vyjmenované základní funkce přijímače nás mile překvapí vzhled a design stříbrné skříňky menších rozměrů (340 x 60 x 250 mm) a hmotnosti 2,5 kg. Šasi, bočnice, kryt a zadní panel jsou vyrobené z plechu, přední panel je plastový, ale ve stejné stříbrné barvě, takže si na první pohled nevšimnete rozdíl v materiálu.

Přímo ve středu čelního panelu nás zaujme velký kruhový otvor se stříbrným okrajem, za kterým se skrývá 4 místný LED displej. Ve stand by stavu na něm svítí hodiny, které se sami nastavují z informací vysílaných s programem.

Na levé části panelu pod nápisem Simple & Speedy je umístěno tlačítko vypnutí do pohotovostního stavu (stand by), ve středu přístroje jsou kolem LED displeje zajímavě geometricky do kruhu uspořádaná malá tlačítka pro pohyb v menu a základní ovládání funkcí receiveru i bez dálkového ovladače. V horní řadě je to vlevo tlačítko V CH pro pohyb v menu směrem dolů a přepínání předvoleb směrem k nižším pozicím, a vpravo tlačítko ^ CH pro pohyb v menu nahoru a přepínání předvoleb k vyšším číslům. Uprostřed je těsně u okruží displeje umístěno zleva tlačítko MENU pro vyvolání nabídky na obrazovce, symetricky k němu vpravo tlačítko OK, které potvrzuje funkce a ještě o trochu doprava tlačítko EXIT pro zrušení funkcí (opuštění menu apod.). Ve třetím, spodní řadě jsou opět symetricky umístěná tlačítka < VOL pro pohyb v menu doleva a snížení hlasitosti a VOL >, sloužící pro pohyb v menu doprava a zvýšení hlasitosti .

Na pravé straně čelního panelu receiveru jsou sklápěcí dvířka, ukrývající dvě šachty CI pro vložení libovolného modulu (CAM).

Na zadní straně najdeme dva konektory F, horní je pro připojení LNB, spodní slouží jako výstupní smyčka na další receiver. Vedle něj je umístěný „počítačový“ konektor SUB 9 sériového portu RS 232, který využijeme pro download nového firmware a editaci předvoleb. Dále na zadním panelu najdeme bohatě vybavené připojovací rozhraní k domácí video/audio soupravě. Jsou to dva konektory SCART se zapojením CVBS i RGB, 2x CINCH audio L a R kanál, CINCH video a CINCH s výstupem 12V k napájení externích přepínačů (switchů), nastavitelném v menu pro každou předvolbu (družici). Pro televizory bez konektorů SCART jsou zde vstupní IEC konektor 75 ohm pro připojení pozemní TV antény a výstupní IEC konektor 75 ohm výstupu signálu z modulátoru, nastavitelného v menu na celé UHF IV. a V. TV pásmo (21.-69. kanál, v normě PAL BG, I, DK, SECAM L a NTSC M). Pro připojení AV receiveru domácího kina použijeme SPIDF digitální zvukový výstup. Přijímač pošle na optický konektorem TOS link signál PCM, Dolby Digital 2.0 i 5.1, samozřejmě, pokud jej satelitní stanice vysílají. V pravé části zadního panelu je umístěn síťový vypínač a síťová napájecí šňůra.


Dálkové ovládání:

Dálkové ovládání je přehledné a přestože obsahuje 45 tlačítek, nebude jeho používání po krátkém zácviku činit obtíže. Ve střední části mu dominují velká „směrová tlačítka“, v dolní části na odděleném bílém podkladu jsou zase sdružena ovládací tlačítka pro ovládání PVR funkcí (záznamu na hard disk, která u tohoto typu však samozřejmě nejsou funkční). Začněme ale popořadě od shora. Úplně nahoře vlevo je tlačítko MUTE, vpravo pak červené tlačítko STAND BY. V druhé řadě následují tlačítka TV/RADIO pro přepínání TV a rozhlasových předvoleb, TV/STB přepíná signál na konektoru SCART na zadním panelu receiveru, P.STD přepíná standard televizní normy při příjmu a P.SIZE mění velikost obrazu 4:3/16:9. Následují tlačítka A.L/R k změně audio výstupu (levý, pravý kanál mono/stereo) a A.LANG kterým si vybíráme řeč programu, pokud je možnost výběru z více jazykových mutací. Jinou barvou jsou odlišené dvě dvojice tlačítek – CHANNEL pro změnu předvoleb a VOLUME pro změnu hlasitosti. Pokračujeme popisem střední části, kde jsou do oblouku uspořádaná bílá tlačítka pro ovládání RECALL, EPG (elektronický programový průvodce), EXIT a MENU. Hned pod nimi je směrový kříž pro pohyb v menu, zde spíše ve tvaru čtyř čtvrtkruhů, uprostřed je potvrzovací tlačítko OK. Dále na ovladači najdeme čtyři barevná „teletextová“ tlačítka, která ale mají přiřazena i další funkce. Červené SUBT/TEXT zapíná titulky či teletext, žluté se značkou hodin zapíná funkci timeru a modré INFO spustí OSD s informacemi o kanálu. Ve spodní části je deset číslicových tlačítek 0 …9 pro přímou volbu předvoleb a zadávání numerických hodnot při kadění, dále zde nalezneme tlačítko SLEEP pro nastavení opožděného vypnutí receiveru a PAUSE, sloužící pro zastavení (zmrazení) obrazu. Jak jsme se již zmínili, úplně naspodu je umístěno osm tlačítek pro ovládání PVR funkcí, které tento testovaný receiver nepoužívá. Tolik popis receiveru ze vnějšku, příště budeme pokračovat popisem menu a obsluhy.


Pokračování příště


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 1   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
03.10.2003 • Seznamte se: Satelitní přijímač Kaon KSC570 - 3.část
01.10.2003 • Seznamte se: Satelitní přijímač Kaon KSC570 - 1.část
27.09.2003 • Stavíme rodinný domek - nezapomeňme na rozvody [ 19 ]
25.09.2003 • Jsou velké paraboly ještě v módě ? – 2.část [ 1 ]
24.09.2003 • Jsou velké paraboly ještě v módě ? – 1.část
22.09.2003 • Soud potvrdil právo na satelitní parabolu [ 4 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  hi kaon570 12.01 a5 ... 

13.03.2005 11:34 • majec000@yahoo.com
hi kaon570 12.01 a5
 
 
Celkový počet komentářů: 1 / zobrazují se: 1 ... 1

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist